Turniej Świetlic – XIV TRIADA

23 czerwca, 2023
Napisany w Aktualności
23 czerwca, 2023 Administrator

Turniej Świetlic Środowiskowych Gminy Zabierzów – XIV TRIADA

17 czerwca 2023 roku na boisku sportowym w Aleksandrowicach, rozpoczęły się imprezy w cyklu XIV TRIADY świetlic środowiskowych Gminy Zabierzów. Hasło tegorocznej TRIADY brzmi „ZaGrajmy razem- wspólna zabawa daje moc”.

Organizatorem TRIADY jest Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy wsparciu Urzędu Gminy Zabierzów. Od 2009 roku, zajęcia świetlic środowiskowych zostały wzbogacone o integracyjny cykl działań profilaktyczno- wychowawczych zwanych TRIADĄ gminną. Turniej ma na celu kształcenie pozytywnych cech młodych ludzi, kształcenie umysłu, poszerzanie wiedzy, integrację w rodzinie i Gminie oraz rozwijanie sprawności fizycznej i budowanie sportowej postawy u dzieci.

„ZaGrajmy razem – wspólna zabawa daje moc”


W każdym roku temat TRIADY jest inny, a wyboru tematu dokonują wychowawcy świetlic we współpracy z wychowankami, biorąc pod uwagę współczesne zagadnienia związane z wydarzeniami lub istotnymi dla dzieci problemami.

Do części sportowej zgłosiło się 13 świetlic: Bolechowice, Brzezie, Burów, Kleszczów, Kobylany, Kochanów, Młynka, Niegoszowice, Nielepice, Pisary, Radwanowice, Rudawa i Rząska. Przed nimi i pozostałymi świetlicami jeszcze część plastyczna i teatralna. Każda świetlica bierze udział w dowolnie wybranych 2 częściach TRIADY. W czasie sobotnich zawodów sportowych, dzieci wzięły udział w 6 konkurencjach dostosowanych do wieku dzieci: skok w dal z miejsca, rzut woreczkami do okręgu, rzut do kosza/celu piłką, rzut piłką lekarską w dal, skok przez przeszkodę (skakankę), sztafeta zespołów.

Poszczególne konkurencje prowadzili wychowawcy, a sprzętu sportowego użyczyła nam świetlica środowiskowa z Aleksandrowic. DZIĘKUJEMY.
Zabawy sportowe zakończyły się relaksem i poczęstunkiem w postaci pysznych drożdżówek, soczków i wody mineralnej. Obsługę i organizację zapewnili członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, transport firma p. Piotra Brzózki, a opiekę niezawodni Wychowawcy świetlic.

Tekst: Janina Wilkosz
Zdjęcia: Maciej Liburski, Kinga Gibadło