Triada 2023 – podsumowanie

18 września, 2023
Napisany w Aktualności
18 września, 2023 Administrator

Podsumowanie XIV Turnieju Świetlic Środowiskowych Gminy Zabierzów

Dnia 9 września 2023 roku, na terenie Gospodarstwa Rybackiego w Dolinie Będkowskiej odbyło się podsumowanie XIV TRIADY – Turnieju Świetlic Środowiskowych Gminy Zabierzów za rok 2023. Hasło tegorocznej TRIADY brzmiało „Za Grajmy razem- wspólna zabawa daje moc”. Organizatorem TRIADY jest cyklicznie od 2009 roku Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Turniej ma na celu kształtowanie pozytywnych cech młodych ludzi, kształcenie umysłu, integrację w rodzinie  oraz rozwijanie sprawności fizycznej, budowanie sportowej postawy u dzieci i młodzieży. W tegorocznej rywalizacji, z różnym zaangażowaniem, wzięła udział większość świetlic środowiskowych funkcjonujące na terenie Gminy Zabierzów, na podsumowanie przybyło blisko dwustu uczestników zajęć.

Po części oficjalnej , powitaniu uczestników przez przewodniczącą GKRPA w Zabierzowie oraz obecnych członków Komisji i rozpoczęciu pikniku uczestnicy oglądali wystawę prac tematycznych przygotowanych przez świetlice, mieli możliwość oglądnięcia trzech spektakli – przedstawień profilaktycznych przygotowanych przez ich rówieśników, pływali na kajakach, uczestniczyli w zajęciach z łowienia ryb, w pokazach i ćwiczeniach strażackich czy też brali udział w zajęciach i grach przygotowanych przez animatorki. Dla wszystkich przygotowano smaczny poczęstunek. Było też coś z życia – strażacy przeprowadzili pokaz akcji ratunkowej osób poszkodowanych w wypadku samochodowym: opatrywanie rannych, ewakuacja poszkodowanych, wydobywanie osób zakleszczonych w samochodzie przy użyciu specjalistycznego sprzętu ratunkowego.

 

 

Punktem kulminacyjnym spotkania było ogłoszenie wyników współzawodnictwa świetlic, które swoja obecnością zaszczyciła Pani Wójt Gminy Zabierzów Elżbieta Burtan, kierownik Wydziału Rozwoju i Promocji Urzędu Gminy Zabierzów Pani Małgorzata Tomczyk oraz gospodarz pikniku Pan Bartłomiej Szczoczarz.

Laureatami XIV Triady Gminy Zabierzów ostały:

I miejsce oraz Puchar Przechodni – świetlica środowiskowa z Młynki

II miejsce – świetlica środowiskowa z Rząski

III miejsce – świetlica środowiskowa z Niegoszowic

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim zaangażowanym w realizację zadań tegorocznej Triady oraz już teraz zapraszamy na XV, jubileuszową w przyszłym roku.

 

Paweł Miłobędzki