Pożegnanie lata

30 września, 2023
Napisany w Aktualności
30 września, 2023 Administrator

Pożegnanie lata w świetlicy w Aleksandrowicach

W sierpniu zajęcia w świetlicy środowiskowej w Aleksandrowicach odbywały się dwa razy w tygodniu. Dla dzieci organizowane były atrakcyjne zajęcia oraz imprezy.

Podczas spektaklu “Wartość Bajki”, wystawionego 16 sierpnia w naszej świetlicy przez aktorów teatru JaFi Art z Krakowa, dzieci mogły się przekonać, że “w krainie bajek i wyobraźni wszystko się zdarzyć może”. Spektakl dostarczył dzieciom wiele radości i wzruszeń. Widzowie mogli nie tylko oglądać przedstawienie, ale również brać w nim udział jako aktorzy, mogli dzielić się z bohaterami bajki swoimi pomysłami i obserwacjami. Świetna gra aktorska, możliwość włączenia się w przebieg przedstawienia, ciekawe dekoracje, a przede wszystkim treść i morał Bajki sprawiły, że spektakl na długo pozostanie w pamięci małych widzów.

Kolejną atrakcją dla dzieci był wakacyjny bal przebierańców, który odbył się w sobotę 19 sierpnia. Zgodnie ze staropolską tradycją, bal rozpoczął się polonezem. Uczestnicy zabawy, prowadzeni przez wodzireja pana Józefa Hojnę, utworzyli koło, prezentując barwne, pomysłowe stroje. Po zakończeniu poloneza rozległ się hejnał z Wieży Mariackiej i zaczęła się zabawa na “krakowską” nutę, oczywiście w rytmie krakowiaka. Była również polka, kujawiak i inne tańce, zarówno te dawne jak i współczesne. Podczas odpoczynku dzieci posiliły się ciasteczkami i soczkami, podarowanymi przez KGW Aleksandrowice, za co serdecznie dziękujemy. Podczas balu nie zabrakło zabawy z chustą animacyjną, tak lubianą przez wszystkie dzieci.

Wakacyjny bal, poprowadzony profesjonalnie przez pana Józefa i pana Łukasza, był wyjątkowym wydarzeniem w naszej świetlicy .

24 sierpnia w parku hr. Żeleńskiego odbył się mini piknik świetlicowy na pożegnanie wakacji. Gościliśmy panią Aldonę Olesińską, animatorkę z “Z nami ubaw po pachy”. Pani Aldona przygotowała wiele atrakcji i niespodzianek, które sprawiły uczestnikom wiele radości. Było robienie  baniek mydlanych XXL, zabawa z chustą animacyjną, przenoszenie kuleczek specjalnymi łapaczami, łowienie rybek. Dzieci pokonywały też  tor przeszkód, rzucały do celu, bawiły się piłeczkami. Każde dziecko mogło “zrobić” sobie brokatowy tatuaż. Zabawom towarzyszyła muzyka dla dzieci. Następną atrakcją były warsztaty – wykonywanie  breloczków z bajkowymi postaciami, ozdabianymi sznureczkami z koralików. KGW Aleksandrowice zapewniło uczestnikom pikniku słodki poczęstunek i napoje.

W czasie wakacji, oprócz zajęć rekreacyjnych, realizowano systematycznie treści świetlicowego programu profilaktyki ze szczególnym akcentem na właściwe relacje koleżeńskie, zachowanie w sytuacjach trudnych, uczenie asertywności, a także zwracanie uwagi na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w świetlicy, w domu oraz na drodze.

Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy Urzędowi Gminy Zabierzów za środki, dzięki którym mogliśmy zorganizować atrakcyjne letnie zajęcia.

Wychowawca świetlicy Barbara Rusinek