Pomarańczowa Linia

12 maja, 2021
Napisany w Aktualności
12 maja, 2021 Administrator

Pomarańczowa Linia – to program informacyjno – konsultacyjny dla rodziców dzieci pijących alkohol i zażywających narkotyki.

Głównym celem programu jest wstępna konsultacja telefoniczna lub on-line oraz pomoc w dotarciu do specjalistycznych placówek zajmujących się tego rodzaju problematyką. Dysponujemy ogólnopolską bazą danych dotyczącą leczenia uzależnień oraz miejsc pomocy dla osób dotkniętych problemem uzależnień. Program jest formą wsparcia dla rodziców i opiekunów, obawiających się o bezpieczeństwo i zdrowie swoich dzieci, mających poczucie, że są bezradni wobec faktu sięgania przez nastolatka po alkohol lub inne środki psychoaktywne (narkotyki, leki, itp.). Doradcy Pomarańczowej Linii, po uważnym i wnikliwym wsłuchaniu się w przedstawiany problem, służą radą i pomocą w podjęciu najbardziej pomocnej i konstruktywnej decyzji w zgłaszanej sprawie.

Rodzicu bądź uważny!

Jeśli Twoje dziecko pije lub podejrzewasz (albo wiesz), że zażywa narkotyki – zadzwoń na Pomarańczową Linię.

Na Twój telefon czeka grupa profesjonalistów zajmująca się pomaganiem dzieciom i ich rodzicom w rozwiązywaniu trudnych problemów związanych z eksperymentowaniem z alkoholem oraz innymi środkami odurzającymi.

Skontaktuj się z nami!

Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 14:00-20:00
801 14 00 68

 

Nie chcesz dzwonić?
Napisz!

pomoc@pomaranczowalinia.pl

 

Pomarańczowa Linia na Facebook