Konkurs “W domu nie musi być nudno – postaw na rodzinę”

14 marca, 2021
Napisany w Aktualności
14 marca, 2021 Administrator

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy współpracy z Poradnią Psychologiczno- Pedagogiczną w Zabierzowie zaprosiła rodziny, a także grupy warsztatowe ośrodków społecznych z terenu Gminy Zabierzów, do odbioru nagród w konkursie „W domu nie musi być nudno-postaw na rodzinę”. Z uwagi na sytuację pandemiczną rozdanie nagród odbyło się indywidualnie w siedzibie GKRPA w Zabierzowie w dniu 3 marca 2021 r. Nagrody wręczyli uroczyście członkowie Komisji w pełnym reżimie sanitarnym.

Pani Wójt Elżbieta Burtan, która objęła konkurs swoim patronatem, wystosowała do wszystkich uczestników list gratulacyjny w którym podziękowała rodzinom za tak liczne włączenie się i zaangażowanie w przygotowanie prac konkursowych.

W domu nie musi być nudno – postaw na rodzinę

Głównym celem konkursu „W rodzinie nie musi być nudno”, było urozmaicenie życia rodzinnego i możliwość wspólnego działania. Niemniej ważne w tym konkursie było pielęgnowanie tradycji związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie kreatywności, wrażliwości, wyobraźni plastycznej uczestników konkursu, wzmacnianie więzi rodzinnych przy wspólnym tworzeniu pracy, rozwijanie wrażliwości estetycznej, talentu i wyobraźni dziecka, popularyzacja polskich kolęd, zachęcenie do czynnego spędzania czasu wolnego, poznanie Gminy Zabierzów i rozwijanie umiejętności wykorzystywania nowych technologii.

Konkurs był różnorodny i składał się z 7 form konkursowych: Bałwan bez śniegu, Choinka inna niż wszystkie, Rodzinne Jasełka, Piernikowy świat, Reportaż filmowy o Gminie, Mam talent i Teledysk Bożonarodzeniowy. W konkursie wzięło udział 29 rodzin z terenu Gminy.

W każdej kategorii konkursu zostały przyznane nagrody i wyróżnienia.

Nagrody za I, II i III miejsce sfinansowane zostały ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wszystkie nagrody miały formę bonów zakupowych o wartości odpowiednio 800, 600 i 300 złotych. Pozostałym uczestnikom przyznano wyróżnienia w wysokości 50 złotych oraz wyróżnienie specjalne 100 złotych. Nagrodę specjalną w postaci bonu w kwocie 500 złotych ufundowała Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Zabierzowie. Oprócz nagród uczestnicy otrzymali dyplomy i atrakcyjne podarunki przygotowane przez Urząd Gminy. Jakież było nasze zaskoczenie gdy okazało się, że u najmłodszych uczestników największą radość wywołały pluszowe słonie i misie. Było więc nie tylko uroczyście, ale też miło i zabawnie, a wszystko zostało udokumentowane na wspólnych, rodzinnych zdjęciach.

Jeszcze raz gratulujemy uczestnikom konkursu i zapraszamy do udziału w następnej edycji konkursu.

 

Janina Wilkosz