Akcja LATO 2023 w świetlicach środowiskowych

17 lipca, 2023
Napisany w Aktualności
17 lipca, 2023 Administrator

W czasie letnich wakacji świetlice środowiskowe Gminy Zabierzów przygotowały dla dzieci wiele ciekawych zajęć. Każda ze świetlic dysponuje funduszem, który wykorzystuje na transport, bilety wstępu i inne atrakcje oraz poczęstunek dla dzieci. Dzieci uczestniczą w wycieczkach krajoznawczych, imprezach kulturalnych, warsztatach wyjazdowych, piknikach i obozach sportowych oraz w zajęciach profilaktyczno-rozwijających w swoich świetlicach, gdzie organizowane są zabawy muzyczno-taneczne, z chustą animacyjną, gry i zabawy sportowe. Dużą popularnością cieszą się rozgrywki w gry planszowe oraz wszelkie konkurencje sprawnościowe. Podczas pobytu w świetlicy wszyscy uczestnicy mają do dyspozycji napoje, owoce, lody oraz słodkie i słone przekąski.

 

Świetlica w Młynce

Warsztaty mydlarskie to niecodzienna okazja, aby własnoręcznie wykonać kolorowe, ekologiczne mydełka. Zajęcia, które odbyły się 28 czerwca w świetlicy w Młynce przeniosły dzieci w pachnący świat mydełek, pobudziły do kreatywnego myślenia. Dzieci samodzielnie wybierały kształt foremki, dekorowały ozdobami, które im się podobały, nadawały mydełkom niepowtarzalny zapach i kolor. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik zapakował swoje mydełka do przygotowanego woreczka i przykleił wybraną etykietkę. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy udziału w warsztatach mydlarskich.

14 lipca dzieci ze świetlicy w Młynce wspólnie z dziećmi z Niegoszowic i Balic były na atrakcyjnej wycieczce w Zatorlandzie. Na samym początku zwiedzania udaliśmy się do Parku Ruchomych Dinozaurów. W pięknej scenerii leśnej podziwialiśmy naturalnej wielkości ruchome dinozaury, zobaczyliśmy około stu dinozaurów. Kolejnym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Szkieletów i Skamieniałości. Zobaczyliśmy w nim jaja dinozaurów, szkielet 9- metrowego dinozaura, czaszkę T-Rexa, amonity i minerały. Po zjedzeniu pysznych frytek udaliśmy się do Parku Mitologii zlokalizowanym na malowniczym jeziorze gdzie zobaczyliśmy bogów, herosów, bohaterów mitologii greckiej, konia trojańskiego. Dodatkowych atrakcji dostarczył dzieciom obszerny lunapark, w którym znajdowała się cala gama urządzeń rozrywkowych. Dzieci mogły korzystać do woli z wielu atrakcji takich jak: ogromny Małpi Gaj, zjeżdżalnia,  diabelski młyn, karuzela strażak, dinocoaster, karuzela łańcuchowa Clown, karuzela Crazy raft, karuzela słoniki oraz drop twist. Wielu miłych wrażeń dostarczyła wszystkim wizyta w domku do góry nogami, niektórzy mieli  poczucie zachwiania równowagi. Niepowtarzalne przeżycia wywołał seans w kinie 5d.

 

Na zakończenie pobytu w Zatorlandzie udaliśmy się do Parku Owadów gdzie zobaczyliśmy olbrzymie figury różnych insektów. Było tam również miasteczko ruchu drogowego, basen z łódkami,  kolorowy rollercoaster, karuzele, minigokarty. Wycieczka do Zatoru dostarczyła wszystkim wielu niezapomnianych wrażeń.

Opiekun: Alicja Miłek