Akcja LATO 2023 w świetlicach środowiskowych cd.

9 sierpnia, 2023
Napisany w Aktualności
9 sierpnia, 2023 Administrator

W czasie letnich wakacji świetlice środowiskowe Gminy Zabierzów przygotowały dla dzieci wiele ciekawych zajęć. Każda ze świetlic dysponuje funduszem, który wykorzystuje na transport, bilety wstępu i inne atrakcje oraz poczęstunek dla dzieci. Dzieci uczestniczą w wycieczkach krajoznawczych, imprezach kulturalnych, warsztatach wyjazdowych, piknikach i obozach sportowych oraz w zajęciach profilaktyczno-rozwijających w swoich świetlicach, gdzie organizowane są zabawy muzyczno-taneczne, z chustą animacyjną, gry i zabawy sportowe. Dużą popularnością cieszą się rozgrywki w gry planszowe oraz wszelkie konkurencje sprawnościowe. Podczas pobytu w świetlicy wszyscy uczestnicy mają do dyspozycji napoje, owoce, lody oraz słodkie i słone przekąski.

 

W świetlicy środowiskowej w Aleksandrowicach trwa akcja LATO. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu.
Dla dzieci organizowane są różnorodne zajęcia. Odbyły się warsztaty “I Ty możesz zostać Mikołajem Kopernikiem”, podczas których dzieci zapoznały się z ciekawostkami z życia tego wybitnego astronoma oraz z jego odkryciami. Brały udział w warsztatach mydełkowych, a także wykonywały żelowe świece ozdobne. Uczestniczyły w pokazie iluzjonisty.

W trakcie imprezy plenerowej “Postaw na rodzinę” dzieci mogły skorzystać z różnorodnych atrakcji takich jak zamek dmuchany, piana party, zabawy z wodzirejem i animatorem, a także wzięły udział w konkursie świetlicowym “Barwy lata”.
Podczas spotkań organizowane są zajęcia artystyczne i ruchowe. Dzieci mogą rozwijać swoje zainteresowania oraz integrować się w trakcie wspólnych gier i zabaw, które odbywają się również na świeżym powietrzu, w parku im.hr. Żeleńskiego oraz na placu zabaw.

Podczas każdego spotkania realizowane są treści z zakresu profilaktyki m.in. rozpoznawanie i nazywanie uczuć i emocji, nauka zachowania i reagowania w sytuacjach niebezpiecznych, zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, kształtowanie odpowiedzialności i wiele innych, mających na celu wzmacnianie poczucia własnej wartości.
Bardzo dziękujemy Urzędowi Gminy Zabierzów za środki finansowe przeznaczone na akcję LATO.

Barbara Rusinek – wychowawca świetlicy

Połowa wakacji za nami, a na świetlicy środowiskowej w Nielepicach dzieciaki spędzają czas wesoło i aktywnie. Miesiąc lipiec upłynął na dobrej i twórczej zabawie. Największym zainteresowanie cieszyły się wakacyjne wyprawy.

Wraz ze świetlicą sportową z Nielepic udaliśmy się do Rabkolandu, a ze świetlicą środowiskową z Młynki oraz sportową z Nielepic miło spędzaliśmy czas na wspólnych zabawach w Parku Pileckiego, gdzie największa atrakcją była Piana Party.

Ostatnią wycieczką w lipcu był wyjazd do Go Jump w Krakowie wraz ze świetlicą sportową z Nielepic.