Akcja LATO 2023 w świetlicach środowiskowych cd.

26 sierpnia, 2023
Napisany w Aktualności
26 sierpnia, 2023 Administrator

Świetlica środowiskowa w Zelkowie

Pierwszy dzień właśnie się rozpoczął. Od razu wyruszyliśmy na atrakcje sportowe w Wola Park, gdzie dzieci mogły poskakać na trampolinach, wspiąć się na ściankę, pojeździć kładem elektrycznym, zjechać na zjeżdżalni lub spróbować swoich sił na mini parku linowym. Po południu dzieci mogły zamienić się w szachowego arcymistrza albo zwyczajnie nauczyć się zasad gry na zajęciach szachowych.

Kolejny dzień na sportowo i od samego rana zaczęliśmy od porannej aktywności sportowej na świeżym powietrzu i wspólnych zabawach. Następnie, po południu dla ochłody i odrobiny relaksu dzieci wskoczyły do basenu.

Trzeci dzień i mimo deszczowej pogody bawiliśmy się świetnie w GO JUMP i GO AIR. Można było podskakiwać do woli, a popołudniu Kino szkolne z popcornem i tańce integracyjne.

Kolejny dzień był dniem eksperymentów alchemiczno- magicznych podopieczni tworzyli tęczę, wulkan i inne eksperymenty na zajęciach chemicznych. Popołudniu zajęcia na basenie z dużą ilością skoków do wody.

Piąty dzień to kolejna dawka emocji i zabawy. Od samego rana unosiliśmy się na wysokościach w Parku Linowym Linolandia a popołudniu czekały na nas lody i kultowe medale.

W dniach 3.07-7.07 oraz 10.07-14.07 świetlice w Burowie, Kleszczowie oraz sportowa w Niegoszowicach prowadziły półkolonie dla dzieci z gminy.

Dzieci miały okazję uczestniczyć w wycieczce do FlyParku w Jaworznie, do kina oraz do Skrzatolandii w Bolęcinie. Ponadto w jednym dniu korzystały z Dmuchańców rozstawionych na boisku LKS Niegoszowianka. Codziennie otrzymywały dwudaniowy obiad i deser.

 

Dzieci ze świetlicy w Rudawie, w okresie wakacji uczestniczyły w wielu wycieczkach i warsztatach. Byliśmy parku rozrywki ,,Legendia ”w Chorzowie i Parku Wola w Krakowie.

Dbaliśmy o swoje podniebienia tworząc pyszności na warsztatach kulinarnych: słodkie ciasteczka ,,Misie-lubisie”, galaretki, sałatki owocowe i popcorn.

Na warsztatach artystycznych wykonaliśmy zapachowe mydełka- Letnia łąka.

Uczestniczyliśmy w seansach filmowych, świetnie bawiliśmy się w czasie karaoke i zabawach z chustą animacyjną przy muzyce.

Uprawialiśmy sport na boisku w Rudawie i Pisarach, graliśmy w bilard i piłkarzyki.

Wzięliśmy udział w dniach Rudawy 30 lipca.

Realizowaliśmy też zajęcia profilaktyczne takie jak: Nowe miejsca, nowe znajomości- jestem ostrożny w kontaktach z nieznajomymi oraz Alkohol, używki, a rozluźnienie- konsekwencje.

Wychowawca Agnieszka Stefanowska