Akcja LATO 2023 w świetlicach środowiskowych cd.

9 sierpnia, 2023
Napisany w Aktualności
9 sierpnia, 2023 Administrator

W czasie letnich wakacji świetlice środowiskowe Gminy Zabierzów przygotowały dla dzieci wiele ciekawych zajęć. Każda ze świetlic dysponuje funduszem, który wykorzystuje na transport, bilety wstępu i inne atrakcje oraz poczęstunek dla dzieci. Dzieci uczestniczą w wycieczkach krajoznawczych, imprezach kulturalnych, warsztatach wyjazdowych, piknikach i obozach sportowych oraz w zajęciach profilaktyczno-rozwijających w swoich świetlicach, gdzie organizowane są zabawy muzyczno-taneczne, z chustą animacyjną, gry i zabawy sportowe. Dużą popularnością cieszą się rozgrywki w gry planszowe oraz wszelkie konkurencje sprawnościowe. Podczas pobytu w świetlicy wszyscy uczestnicy mają do dyspozycji napoje, owoce, lody oraz słodkie i słone przekąski.

 

Dnia 27 lipca dzieci ze świetlicy środowiskowej w Młynce były na warsztatach kulinarnych w Restauracji „ Warszawianka” w Krzeszowicach.

Pod okiem fachowców zostały przeszkolone jak wykonać odpowiednie ciasto oraz jak prawidłowo lepić pierogi. Po wyrobieniu ciasta osoby chętne wałkowały ciasto, a następnie wszyscy po kolei wycinali foremką pierożki na które został nałożony farsz mięsny lub borówki do wyboru. Następnie każdy według instrukcji lepił swoje pierożki. Po ugotowaniu przyszła pora na degustację. Nic nie smakuje lepiej niż własnoręcznie przygotowane danie- pychotka. Do pierożków z mięsem podano barszczyk czerwony.

Na zakończenie każdy otrzymał dyplom i małe co nie co. Dzieci pojedzone i zadowolone wróciły do domu.

Dzięki uprzejmości właścicieli “Stajni w Młynce”, 28 lipca dzieci ze świetlicy w Młynce nieodpłatnie miały możliwość spędzenia wolnego czasu na pięknym terenie wśród koni. Dzieci podczas pobytu w stadninie dowiedziały się jak należy dbać o konie, aby długo utrzymać je w dobrej kondycji. Do naszej dyspozycji była altana, węzeł sanitarny, zaplecze kuchenne, ognisko oraz możliwość świetnej zabawy w lasku pełnym hamaków na trampolinie i tyrolce.

Największą jednak atrakcją dla dzieci była oprowadzanka czyli przejażdżka konna, taki miły spacerek na koniu. Nawet mało sprzyjająca aura pogodowa nie była w stanie popsuć nam świetnej zabawy i dobrych humorów. Po oprowadzance i świetnej zabawie przyszła pora na pieczenie kiełbasek, chleba i pianek na ognisku. Pobyt w stadninie dostarczył dzieciom wiele radości i nowych wrażeń. Może wyrośnie jakiś zawodowy dżokej lub amazonka.