Akcja LATO 2023 w świetlicach środowiskowych cd.

24 lipca, 2023
Napisany w Aktualności
24 lipca, 2023 Administrator

W czasie letnich wakacji świetlice środowiskowe Gminy Zabierzów przygotowały dla dzieci wiele ciekawych zajęć. Każda ze świetlic dysponuje funduszem, który wykorzystuje na transport, bilety wstępu i inne atrakcje oraz poczęstunek dla dzieci. Dzieci uczestniczą w wycieczkach krajoznawczych, imprezach kulturalnych, warsztatach wyjazdowych, piknikach i obozach sportowych oraz w zajęciach profilaktyczno-rozwijających w swoich świetlicach, gdzie organizowane są zabawy muzyczno-taneczne, z chustą animacyjną, gry i zabawy sportowe. Dużą popularnością cieszą się rozgrywki w gry planszowe oraz wszelkie konkurencje sprawnościowe. Podczas pobytu w świetlicy wszyscy uczestnicy mają do dyspozycji napoje, owoce, lody oraz słodkie i słone przekąski.

 

Świetlica w Balicach podczas Akcji Lato uczestniczyła wraz z innymi świetlicami w wycieczkach do Zoo i Planetarium w Chorzowie oraz Parku Rozrywki Zatorland. Dzieci wróciły zmęczone, ale zadowolone z atrakcji, z których udało im się skorzystać.

Natomiast podczas spotkań stacjonarnych dzieci poznały i wypróbowały przepis na mydełka zapachowe glicerynowe oraz kule do kąpieli. Co sprawiło duża frajdę i było kontynuowane przez kilka spotkań. Dzieci na zajęciach dużo grają w planszówki oraz spacerują po okolicy odwiedzając między innymi Park przy Pałacu Radziwiłłów oraz smakując pysznych lodów w Zabierzowie. Uczestnicy świetlicy lubią aktywność fizyczną dlatego też, przebywają na świeżym powietrzu: korzystając z placu zabaw oraz terenu zielonego przy świetlicy organizując tam zabawy sportowe takie jak : tory przeszkód czy grając w fińskie kręgle.